Najlepsza i najgorsza transakcja tygodnia
Zlecenia oczekujące najczęściej wykorzystujemy na wysokich interwałach czasowych, co nie oznacza, że na niskich TF’ach jest to niewykonalne.
Na Fx nie ma rzeczy niemożliwych, dlatego wykorzystanie zleceń typu pending order nawet na niskich time frame’ach jest możliwe i jak najbardziej ma sens.
Sprawdźmy sytuację na poniższym wykresie na EURJPY z 15 lipca. Widzimy na nim wyraźne podbicie ceny w okolicach górnej bandy brązowego prostokąta. Ten szeroki układ overbalance, oprócz samej symetrii fal AB=CD, potwierdzony był silnym wyrzutem cenowym, czego doskonałym potwierdzeniem jest górny cień, jaki pozostał na wykresie H4 oraz H1.
Czy potrafisz oszacować zasięg cenowy po publikacji danych?
Pierwsza krótka pozycja wciąż jest otwarta, natomiast docelowy Take Profit z tej transakcji ustawiony został na wysokości potencjalnej formacji RGR.
Warto pamiętać o geometrycznych zależnościach w tym układzie. Wysokość PR (prawego ramienia) często jest na tym samym poziomie co LR, co dodatkowo stanowi potwierdzenie Price Action’owe w postaci lokalnego S/R (wsparcie/opór).
Kolejna krótka pozycja otwarta została po wyraźnym wyhamowaniu ceny w okolicach lokalnej strefy podażowej zaznaczonej na kolor niebieski.
Odważny Take Profit został ustawiony na poziomie +150 pipsów i takim wynikiem zakończył się ten trade na EURJPY.
Najsłabszym trade’em mijającego tygodnia okazał się short na EURCAD, który wynikał z Clustra Fibonacciego. Wewnętrzne mierzenie 61,8% (fali spadkowej) oraz zewnętrzne mierzenie 161,8% (lokalnej fali „BC”) oddalone były od siebie o 12 pipsów.
Bufor bezpieczeństwa, jaki powinniśmy ustawić na podstawie tej niedokładności, powinien uwzględniać wielkość zlecenia zabezpieczającego Stop Loss. Dodatkowym potwierdzeniem był dwukrotny test niebieskiej strefy podażowej oraz wyraźne świece z górnym cieniem sugerujące napływ podaży.
Ostatecznie pozycja zakończyła się stratą w wysokości 15 pipsów.
Matematyczne połączenie analizy technicznej i fundamentalnej…. Czy to w ogóle możliwe?
Wiemy doskonale, że jeden obraz zastępuje niekiedy tysiąc słów, dlatego od przedstawienia konkretnych zależności statystycznych rozpoczniemy kolejne spotkanie webinarowe z cyklu „Matematyka na Fx”, które odbędzie się już dzisiaj o godzinie 19:00.
Spotkanie, na którym przedstawimy co można odczytywać z wykresu i jak odpowiednio porównać analizę techniczną i fundamentalną, pokaże nam jak umiejętnie połączyć pewne stałe zachowania ceny w kontekście publikacji danych makroekonomicznych.
Z pewnością nie raz zastanawiałeś się: Czy giełda ma impet? Jak zmierzyć dynamikę i zakres ruchu podczas publikacji danych fundamentalnych oraz jak to wszystko prawidłowo zinterpretować? Mamy gotowe odpowiedzi na te pytania!
Na spotkaniu dowiesz się:
- Na jaki Take Profit możesz liczyć w pierwszych 5 minutach po odczycie,
- Dlaczego matematyczne wejścia z RR 3:1 są ciężkie do osiągnięcia w spekulacji jednosesyjnej,
- Jaką skuteczność można uzyskać kierując się odpowiednimi godzinami handlu.
Komentarze 0