Najlepsza i najgorsza transakcja tygodnia
Kiedy rozpoznać punkt zwrotny na wykresie Złota?
Patrząc na rynek w wyższej skali czasowej ( H1 i wzwyż) często mamy wrażenie, że układy w oparciu o które wchodzimy w pozycję już częściowo się realizują, natomiast nasz trade wydaje się być spóźniony. W pewien sposób jest to iluzoryczne zjawisko. Jednym z rozwiązań, które z powodzeniem wykorzystujemy w naszej metodologii handlu jest celowe spóźnienie wejścia po to, aby uzyskać dodatkowe potwierdzenie co do poziomu zwrotnego.
Jeżeli nie jesteśmy pewni co do pozycji oraz poziomu, na którym cena reaguje, dobrym rozwiązaniem jest obserwacja ruchu powrotnego (wskazówka: rynek daje drugą szansę w 60% przypadków).
Należy również pamiętać, że rynek reaguje w określony sposób na odpowiednie mierzenia Fibonacciego i bardzo ważną informacją zwrotną, jaką możemy odczytać z mierzeń, jest odpowiednie zachowanie ceny na wysokości punktu zwrotnego w wewnętrznych układach harmonicznych.
Chcesz poznać 35 praktycznych strategii, które uczynią z Ciebie skutecznego Tradera?
Wejście w pozycję na rynku Złota następuje dopiero na najgłębszym wewnętrznym poziomie fibo 88,6%, co dodatkowo potwierdzone jest wyraźną dywergencją, która oparta była na wcześniejszej reakcji ceny (w bardzo bliskim położeniu 78,6% oraz 88,6%).
Take Profit w tego typu pozycjach ustawiony zostaje na wysokości wyraźnej strefy podażowej (niebieski obszar na wykresie). Miejsce wcześniejszej reakcji ceny pokazuje nam jak duża zapora podażowa jest do pokonania. Statystyka w tego typu bezpośrednich atakach na S/R nie jest nam pomocna i wynosi 4 do 1, przez co szansa na odbicie jest aż 4-krotnie większa!
Wejście na parze CHFJPY z piątku 31.07.2015 potwierdziło nie tylko to, jak ważne są zewnętrzne poziomy Fibonacciego na rynku, ale przede wszystkim pokazało (po raz kolejny) jak mocno możemy zwiększyć skuteczność nawet o kilkanaście procent stosując prosty zabieg potwierdzający.
Patrząc na poziomy Fibonacciego (127,2% oraz 161,8%) obserwujemy wyraźną różnicę pomiędzy poszczególnymi wartościami. Duże PHI, oprócz tego, że statystycznie jest silniejszym poziomem aniżeli 127,2%, dodatkowo potwierdzone jest historyczną strefą S/D, która skutecznie powstrzymała ostatnią falę wzrostową.
W jaki sposób zatem rozegrać tego typu układy?
- Widząc silniejszą strefę – wyczekaj układ do tego miejsca. W momencie jak cena dojdzie do tego poziomu, wejście jest statystycznie pewniejsze i szansa na zarobek staje się większa. Co się stanie w przypadku gdy cena zawróci bez nas? Cóż… lepiej stracić okazję niż pieniądze!
- Decydując się na zbyt wczesne wejście należy wziąć poprawkę na możliwy test silniejszego poziomu (w tym wypadku 161,8%) i zlecenie zabezpieczające Stop Loss powinno znajdować się wyraźnie powyżej niebieskiej strefy podażowej.
Najbliższy webinar Umysł Tradera będzie wyjątkowym wydarzeniem. Dlaczego? Po raz pierwszy zaprezentujemy 3 fazy stawania się skutecznym traderem:
- Nauka tradingu – na czym polega i ile trwa.
- Stawanie się traderem – elementy poznawcze i pierwsze doświadczenie.
- Skuteczny trader – odpowiednia postawa oraz umiejętne podejście do rynku.
Ponadto, na własnym przykładzie zaprezentujemy ile czasu zajęło nam przejście od początkującego do świadomego tradera.
Dodatkowo na spotkaniu:
- Przeprowadzimy wspólne case study z uwzględnieniem priorytetów, które są szczególnie ważne zwłaszcza w początkowej fazie nauki.
- Zaprezentujemy najważniejsze nawyki jakie powinniśmy w sobie wyrobić – zwłaszcza w początkowych godzinach sesji.
- Przedstawimy badania na temat wydajności pracy człowieka w pracy umysłowej.
Chcesz poznać 35 praktycznych strategii, które uczynią z Ciebie skutecznego Tradera? Dołącz do nas dzisiaj o 19:00 i dowiedz się więcej!
PS. Dla każdego Tradera obecnego na spotkaniu przygotowana została specjalna niespodzianka od Fibonacci Team!
Komentarze 1
Wanda
Witam, dziękuję za chęć służenia pomocą