Najlepsza i najgorsza transakcja tygodnia
Do trzech razy sztuka?
Patrząc na rynek USDCHF w wyższej skali czasowej (H1/H4) warto zwrócić uwagę na charakterystyczne zachowanie ceny w rejonie różowej strefy podażowej. Analizując dokładnie każdy bar w skali intraday’owej M5 oraz M15, bardzo dobrze widać zachowanie ceny oraz poszczególne formacje świecowe.
Pierwsza krótka pozycja, 10 sierpnia 2015, została otwarta bezpośrednio po prospadkowej formacji świecowej z czarnym korpusem. Następna krótka pozycja, to piramida o tej samej wielkości (tzw. piramida stała) pozycji. Warto wspomnieć, że piramidowanie stanowi odwrotność uśredniania, tj. dokładamy w momencie gdy zarabiamy, a nie tracimy.
W ostatnim tygodniu „Franek” zachowywał się wyjątkowo technicznie i precyzyjne wejścia w pozycję nie stanowiły żadnego problemu. Do wyłapana był zarówno long na niebieskiej linii S/R oraz długa pozycja na zielonej linii ZZB.
Chcesz poznać dwa proste sposoby na wyznaczanie wsparć i oporów w każdej skali czasowej?
Najbardziej pechową parą walutową na pierwszy rzut oka może wydawać się „Australijczyk”. Pierwsze dwie krótkie pozycje z 7 sierpnia 2015 wynikały z technicznego położenia ceny:
1) Pierwszy short oparty był na zielonej linii wyznaczonej po zamknięciach świec – wariant podwójnego szczytu.
2) Drugi short okazał się zbyt wczesnym wejściem. Cena z dużą precyzją zaksięgowała najpierw górny knot z 6 sierpnia, a następnie dynamicznie zjechała w dół.
Pozycja, która z nawiązką odrobiła nasze zeszłotygodniowe straty, została otwarta w początkowych godzinach sesji amerykańskiej.
Dodatkowo w tym miejscu wystąpił dobrze widoczny układ AB=CD oparty na korekcie pędzącej. Wejście w pozycję nastąpiło na drugim teście poziomu FE100%, a Take Profit w tym wyniósł dokładnie 41 pipsów.
Magia round level’s – czyli prostota, o której zapomina większość Traderów.
Praktycznie każdy Inwestor doskonale wie, czym są wsparcia i opory, pytanie jednak czy każdy zdaje sobie sprawę z tego, że większość podstawowych obszarów S/R jest widoczna gołym okiem? Określone zachowanie ceny na wysokości okrągłych poziomów jest kluczowe z punktu widzenia tradera (niekoniecznie jednosesyjnego).
Na czym będzie polegał praktyczny case study, który zaprezentujemy już dzisiaj o 19:00?
Pokażemy jeden dowolny wykres i wspólnie dokonamy analizy, wyznaczając najważniejsze miejsca oraz potencjalne momenty zwrotne, jakie mogą wystąpić w przyszłości.
Skąd pomysł na wspólną analizę?
Praktycznie każdy z nas ma swoje osobiste spojrzenie na rynek i mimo, że ogólne końcowe wnioski mogą być bardzo podobne do siebie, to jednak cały proces decyzyjny oraz kolejność działań może okazać się całkowicie inna.
Podczas spotkania:
- Wyrobimy jeden stały nawyk, od którego powinniśmy zacząć analizę na „czystym wykresie”.
- Zaprezentujemy na konkretnych transakcjach to rozwiązanie i sprawdzimy jak działa w praktyce.
- Nauczymy się konkretnego działania, które wprowadza porządek na wykresach.
Komentarze 0