Najlepsza i najgorsza transakcja tygodnia
Jak potwierdzać dodatkowo układy harmoniczne?
Porównując geometrię rynku do klasycznej Analizy Technicznej widzimy pewne podobieństwa pomiędzy określonymi formacjami. Doskonałym przykładem takiej synergii jest połączenie formacji oRGR z wewnętrznym układem harmonicznym (np. Gartley; Nietoperz).
Patrząc na poniższą transakcję na NZDUSD, widzimy długą pozycję, jaka była zawierana właśnie na wysokości Prawego Ramienia (różowy obszar). Rozbijając cały układ na niższy interwał czasowy, dostrzec można wewnętrzny układ harmoniczny, którego punkt D wypadał praktycznie na wysokości Prawego Ramienia.
Zielona linia pokazująca wcześniejszą reakcję ceny została wykorzystana do precyzyjnego ustawienia targetu w tej transakcji.
Czy wiesz na jakim poziomie fibo często wypada Prawe Ramię?
Długa pozycja na parze EURCHF okazała się najbardziej pechowym trade’em w ostatnim tygodniu. Szeroki niebieski prostokąt pokazywał nam układ overbalance w dziennym ujęciu. Na podstawie tego geometrycznego układu zajęliśmy długą pozycję bezpośrednio w bliskim położeniu dolnego ograniczenia tego boxa.
Transakcja została zamknięta na małej stracie, a głównym powodem było zbyt ciasne ustawienie zlecenia zabezpieczającego Stop Loss. Patrząc na cały układ z perspektywy czasu widzimy, że rynek bardzo dynamicznie zareagował na wyznaczony przez nas układ oparty na korekcie pędzącej na ponad 160 pipsów.
WSKAZÓWKA: wchodząc w pozycję na szerokim interwale czasowym poczekaj na ponowny test punktu D. Ustawienie Stop Loss’a na podwójnym dnie/szczycie jest bardziej techniczne.
Najbliższe spotkanie FTOK Basic będzie odpowiedzią na ostatnie pytania Traderów, które dotyczyły m.in.:
- Mierzenia fibo po korpusach świec (a nie po ekstremach),
- Wyznaczania stref S/D na podstawie (low – close oraz high – open) – dodatkowo zostanie zaprezentowana prawidłowa interpretacja formacji świecowych,
- Wrażliwości wewnętrznego mierzenia Fibonacciego 78,6% oraz 88,6%.
Po ostatnim spotkaniu webinarowym, na którym pokazaliśmy sposób wyznaczania precyzji na rynku oraz procentowe „odchylenie” w postaci buforu bezpieczeństwa, otrzymaliśmy od sporo technicznych zapytań, czy ten manewr jest uniwersalny i czy można go wykorzystać w kontekście wewnętrznych układów harmonicznych.
Najbliższe spotkanie, które odbędzie się dzisiaj o godzinie 19:00, zaczniemy od zaprezentowania naszego sposobu wyznaczania ruchomego punktu D.
Komentarze 0