Najlepsza i najgorsza transakcja tygodnia
Czy w układach korekcyjnych najważniejszy jest punkt D?
Często zastanawiamy się jak duża precyzja powinna wystąpić na rynku, aby prawidłowo ocenić siłę oraz dokładność układu harmonicznego (ABCD oraz XABCD). Czy wybity o 5 pipsów punkt zwrotny D, to wciąż punkt D? Od czego zależy tak naprawdę nasze wejście w pozycję?
Spójrzmy na poniższe dwie transakcje na popularnym „Nowozelandczyku”. Czym różnią się te dwa setupy skoro wykorzystane zostało to samo narzędzie Fibonacci – zasięgi? Podstawową różnicą jest względna niedokładność decyzyjnego punktu D, który w pierwszym przypadku nieco wybił poziom FE100%, natomiast w drugim setupie cena nie „zaksięgowała”
Zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku główną przesłanką do otwarcia długiej pozycji była wyraźna formacja świecowa – wyraźne momentum, które uwzględniając chwilową niedokładność ceny doprowadziło do otwarcia pozycji.
Jaką niedokładność punktu D można tolerować?
WSKAZÓWKA: sprawdzaj jak duże odchylenie ceny względem poziomu FE100% występuje na rynku w danym momencie.
Najsłabszy trade w ostatnim czasie, to krótka pozycja na amerykańskim indeksie SP500. Różowa strefa podażowa dała jasną informację na temat schodów cenowych, które zaczęły się tworzyć na niskim interwale w dniu wczorajszym.
Krótka pozycja otwarta została zbyt późno, a największą niedokładnością w tym zagraniu był poziom na którym ustawione zostało zlecenie zabezpieczające Stop Loss.
Patrząc z perspektywy czasu widzimy, że pierwotne targety zostałyby w stu procentach zrealizowane, a cały trade osiągnąłby bardzo przyzwoity stosunek zysku do ryzyka.
WSKAZÓWKA: mając świadomość spóźnionego wejścia ustaw Stop Loss powyżej ostatniego szczytu.
Jaką stratę tymczasową możesz tolerować?
Podczas dzisiejszego spotkania z cyklu „Matematyka na FX” odpowiemy na jedno z najczęściej pojawiających się pytań w ostatnim czasie:
„Jaką cofkę można przyjąć i w którym momencie uciąć stratę”?
Na najbliższym spotkaniu webinarowym po raz pierwszy zaprezentujemy aż 4 rodzaje Stop Loss’ów:
- Stop mentalny,
- Stop Price Action’owy,
- Stop na wysokości round level’s,
- Stop na fibo.
- Czy zastanawiałeś się, czy na wielkość Twojego Stop Loss’a może wpływać czas trzymania pozycji?
- Czy wiesz kiedy i w jakich okolicznościach zastosować „podpórkę”?
- Pamiętasz ile trzeba zarobić aby odrobić stratę?
- No i najważniejsze – kiedy Twój Stop Loss nie zadziała?!
Komentarze 0