Najlepsza i najgorsza transakcja tygodnia
Luka wzrostowa wypełniła z dużą dokładnością wewnętrzne mierzenie 38,2% na DAX’ie.
Patrząc na poniższą transakcję widzimy bardzo dokładnie w którym miejscu na rynku pojawiła się pierwsza większa podaż. Wewnętrzne mierzenie Fibonacciego, wykonane na stosunkowo szerokim interwale czasowym – H4, skutecznie powstrzymało pierwszy ruch korekcyjny, a dodatkową pułapką, dobrze widoczną zwłaszcza na początku sesji europejskiej, była wzrostowa luka, która niemalże z aptekarską precyzją wypełniła układ i „zaksięgowała” poziom Fibonacciego.
Kiedy i w jakich okolicznościach luka jest potwierdzeniem poziomów Fibonacciego?
WSKAZÓWKA: pamiętaj, że pierwszym oporem, na którym rynek statystycznie wyhamowuje, jest poziom 38,2%.
Patrząc na powyższy trade w mniejszej skali czasowej – M15, dostrzegamy pewną prawidłowość, którą możemy opisać bazując na podstawowych zasadach wynikających z Teorii Fal Elliott’a.
Zwróćmy uwagę na rozpiętość dwóch niebieskich prostokątów. Już na pierwszy rzut oka można dostrzec pewne prawidłowości w ich położeniu. Jednym z założeń Teorii Fal jest symetria, jaka występuje pomiędzy poszczególnymi swingami. Często na płynnych i wysoce dynamicznych rynkach obserwujemy zależność dającą się opisać w postaci krótkiego zapisu 1=5. Fala pierwsza pod względem rozpiętości (w pipsach) jest zbliżona do rozmiarów fali piątej.
Krótka pozycja w tym setup’ie została zajęta bezpośrednio po pierwszej wyraźnej reakcji na zewnętrznym mierzeniu 127,2%, a target z tej pozycji został umiejscowiony nieco powyżej wzrostowej luki z 30 września.
WSKAZÓWKA: mając świadomość równości fal (1=5), dodatkowym potwierdzeniem końca impulsu często jest zewnętrzne mierzenie Fibonacciego.
Najsłabszą transakcją mijającego tygodnia okazała się krótka pozycja na popularnym „franku”, która zawierała w sobie pewną niedokładność. Zwróćmy uwagę na różnicę pomiędzy Price Action’owym potwierdzeniem (podwójny szczyt), a wewnętrznym mierzeniem Fibonacciego 61,8%.
Rozgrywając tego typu układy na rynku, należy pamiętać, że ważne staje się położenie zlecenia zabezpieczającego, które powinno być „zawieszone” wyraźnie powyżej ostatniego lokalnego ekstremum.
Jak to często bywa w takich przypadkach, cena „zaksięgowała” naszego Stop Loss’a, po czym zjechała dynamicznie w zakładanym kierunku… ale już bez nas.
Naked Trading vs. Harmonic Trading. Synergia czy dwa różne światy?
Podczas dzisiejszego spotkania webinarowego o 19:00 nauczysz się:
- Wyznaczać backgroung na wyższym interwale czasowym, który określi kierunek Twojego przyszłego trejdu.
- Dokonywać selekcji określonych stref cenowych, tak aby uniknąć niepotrzebnego wejścia w pozycję.
- Odpowiedniej selekcji oraz prawidłowej interpretacji wybranych technik, które przy odpowiednim połączeniu dają niezwykle silne potwierdzenie techniczne wybranych miejsc na wykresie, zawłaszcza na wyższych interwałach czasowych.
Nie sztuką jest grać często. Sztuką jest grać dobrze!
Dołącz: http://www.fiboteamschool.pl/szkolenia/fibonacci-team-od-kuchni-basic/
Komentarze 0