Najlepsza i najgorsza transakcja tygodnia
Jak duże odchylenie można przyjąć od geometrycznego mierzenia FE100%?
Czy można to wyrazić w pipsach?
Patrząc na poniższą transakcję długą na NZDUSD, pierwsze co rzuca nam się w oczy, to niedokładność ceny względem wykonanego mierzenia opartego na trzech punkach zwrotnych – trzech ekstremach.
Dolny cień sygnalizuje wyraźne chwilowe zrzucenie ceny (możliwy manewr czyszczący Stop Loss’y), a tym samym zaburza on dokładność całego układu AB=CD, opartego na korekcie prostej.
Kiedy i w jakich okolicznościach należy poczekać na drugi test linii układu po to, aby wejść względnie bezpiecznie w pozycję?
WSKAZÓWKA: pamiętaj, że ważną informacją, jaką odczytujesz bezpośrednio z wykresu, jest odpowiedni kształt oraz zamknięcie świecy w punkcie zwrotnym D.
Patrząc na powyższy trade w mniejszej skali czasowej – M30, należy zwrócić szczególną uwagę na drugi test wewnętrznego poziomu Fibonacciego 61,8% oraz żółtą strefę popytową, która sygnalizuje nam możliwy układ lokalnego podwójnego dna na wysokości wcześniej wyznaczonego poziomu.
Wejście w pozycję nastąpiło bezpośrednio po wystąpieniu silnej popytowej świecy sygnalnej, dlatego Stop Loss zabezpieczający został w tym wypadku ustawiony bezpiecznie – poniżej drugiego dołka.
WSKAZÓWKA: widząc ważną zaporę popytową sprawdź Price Action’owe potwierdzenia.
Najsłabszą transakcją mijającego tygodnia okazała się długa pozycja na USDCHF, która otwarta została w ostatnim dniu miesiąca, w piątek. Największym mankamentem tego wejścia było życzeniowe myślenie oraz zbyt optymistyczny target, który nie był dopasowany do obecnie panujących realiów rynkowych.
Zielone prostokąty „overbalance” z dużą dokładnością pokazały nam przyszłą projekcję ceny, której kompletnie nie wzięliśmy pod uwagę, przez co cena zawróciła, a nasz trade w konsekwencji zamknięty został na stosunkowo małej stracie.
Techniki Fibonacciego od podstaw w formie step by step
Rozpoczynamy cykl trzymiesięcznych spotkań FTOK Basic, w których od początku przedstawimy koncepcje związane bezpośrednio z metodologią Fibonacciego – oczywiście od strony praktycznej. Całość została zaplanowana w taki sposób, aby każde następne spotkanie było uzupełnieniem wcześniejszego webinara, przez co pokażemy jak ważna jest odpowiednia kolejność naszych działań podczas tradingu.
Podczas dzisiejszego spotkania:
1) Poznasz jak wygląda podstawowy warsztat tradera stosującego narzędzia Fibonacciego.
2) Dowiesz się dlaczego odpowiednie pomiary oraz koncepcje z wykorzystaniem konkretnych współczynników mają szczególne zastosowanie w daytradingu.
3) Zrozumiesz jak ważna jest różnica pomiędzy zniesieniami wewnętrznymi, a zewnętrznymi.
Dołącz do spotkania dzisiaj o 19:00
http://www.fiboteamschool.pl/szkolenia/fibonacci-team-od-kuchni-basic/
Komentarze 0