Najlepsza i najgorsza transakcja tygodnia
Do którego momentu działa na rynku 161,8%?
Odpowiedzią na to pytanie może być wczorajsza transakcja wykonana na GBPUSD, która zakładała m.in. wykorzystanie zewnętrznego mierzenia 161,8% ostatniej lokalnej korekty wzrostowej.
Bardzo ważnym elementem było dynamiczne, silne zejście świecy podażowej, która „zaksięgowała” poziom PHI na stosunkowo dużym impecie.
Jak powinna wyglądać fala „CD” w formacji Nietoperza?
Wejście w pozycję było stosunkowo agresywne, tzn. nie czekaliśmy na dodatkowe potwierdzenie, tylko zajmowaliśmy pozycję bezpośrednio na wysokości okrągłego poziomu 1,5000 licząc na to, że statystyka odbicia od strefy S/R zrobi nam wynik w tej pozycji.
WSKAZÓWKA: pamiętaj, że ważną informacją, jaką odczytujesz bezpośrednio z wykresu, jest konkretne mierzenie Fibonacciego oparte np. na ostatniej korekcie.
Schodząc na niższy interwał czasowy widzimy, że w tym miejscu, oprócz mierzenia 161,8%, pojawiła się inna wartość – 127,2%, która utworzyła lokalny FiboCluster popytowy, składający się z dwóch zewnętrznych mierzeń (127,2% + 161,8%).
WSKAZÓWKA: Clustry Fibonacciego dodatkowo wzmacniają strefy S/D.
Najsłabszą transakcją mijającego tygodnia okazało się wczorajsze wejście na EURUSD, które po raz kolejny udowodniło jak ważne jest wykorzystanie współczynników Fibonacciego nawet w typowej spekulacji jednosesyjnej.
Wejście w pozycję nastąpiło zbyt wcześnie – na wysokości ZZB (zasada zmiany biegunów), a Stop Loss ustawiony był w bliskim położeniu 61,8%, co okazało się zasadniczym błędem, który rynek błyskawicznie zweryfikował.
Jako ciekawostkę przedstawiamy dalsze techniczne zachowanie ceny, która wzmocniona została dodatkowo mierzeniem FE100% w niebieskim obszarze podażowym.
Rynek aż trzykrotnie reagował w tym obszarze dając wyśmienitą okazję do zajmowania krótkich pozycji.
Jak wysoko latają Nietoperze?
Kontynuujemy cykl webinarowy, który jak dotąd cieszy się ogromnym zainteresowaniem, o czym mówią twarde liczby (ponad 320 osób na każdym spotkaniu!).
Tym razem po solidnym wprowadzeniu do świata Harmonic Tradingu przygotowaliśmy kolejny sprawdzony układ XABCD – Bat Pattern.
Podczas dzisiejszego spotkania FTOK Basic:
1. Przedstawimy konkretne założenia formacji harmonicznej Nietoperza.
2. Zaprezentujemy dwa motywy rynkowe, które pojawiają się najczęściej w tym układzie czterofalowym.
3. Zrozumiesz dlaczego dywergencja występująca pomiędzy konkretnymi mierzeniami Fibonacciego ma tak duże znaczenie dla tradera.
Dla zaawansowanych:
1. Elliott’owska koncepcja uwzględniająca fraktalność rynku.
2. Motyw SSW w spekulacji jednosesyjnej z wykorzystaniem lustrzanego odbicia.
3. alternatywny układ do błyskawicznego rozegrania z wykorzystaniem silnej jednoświecowej dynamiki.
Dołącz do spotkania FTOK Basic dzisiaj o 19:00
http://www.fiboteamschool.pl/szkolenia/fibonacci-team-od-kuchni-basic/
Komentarze 0