Najlepsza i najgorsza transakcja tygodnia
W którym momencie tworzy się baza wsparcia?
Odpowiedzią na to pytanie może być dzisiejsza transakcja na EURUSD. Na pierwszy rzut oka – na interwale M15 widzimy prosty pomiar oraz czytelną informację od rynku na wysokości wewnętrznego mierzenia Fibonacciego 38,2%.
Dodatkowym, bardzo ważnym potwierdzeniem była zielona linia, która pomierzona została od „bazy wsparcia”. Baza wsparcia stanowiła dla nas solidną podstawę, która okazała się być kluczowym punktem zaczepienia w analizie czysto Price Action’owej.
Schodząc na niższy interwał czasowy – M5 – widzimy, że dodatkowym potwierdzeniem było również zewnętrzne mierzenie Fibonacciego 161,8%, które niemalże idealnie zgrupowało się ze wspomnianym wcześniej poziomem 38,2%.
WSKAZÓWKA: pamiętaj, że ważną informacją, jaką odczytujesz bezpośrednio z wykresu, jest zgrupowanie odpowiednich poziomów Fibonacciego.
Na czym polega i jak wygląda „fake pattern”?
Wejście w pozycję nastąpiło na drugim teście Clustra Fibonacciego (czerwona ramka na powyższym wykresie). Dobrze widoczny pinbar z dolnym cieniem stanowił doskonałe uzupełnienie całego geometrycznego setup’u.
WSKAZÓWKA: Clustry Fibonacciego dodatkowo wzmacniają bazę wsparcia.
Najsłabszą transakcją mijającego tygodnia okazała się długa pozycja na głównym niemieckim indeksie DAX. Zasadniczym błędem było umiejscowienie Stop Loss’a, który został ustawiony na poziomie lokalnego dna cenowego.
Czerwona ramka sygnalizuje nam położenie ceny w mało technicznym miejscu (pomiędzy poziomami 78,6% a 88,6%), dlatego też ten trade został matematycznie dopasowany do „sztywnych” parametrów.
CZĘSTOTLIWOŚĆ RUCHÓW POWROTNYCH W LICZBACH
Prawdopodobieństwo sukcesu (skuteczność) układów harmonicznych jest powszechnie znana i wynosi około 60%.
Czy zastanawiałeś się co się dzieje z pozostałymi czterdziestoma procentami? Dlaczego spalone układy traktowane są po macoszemu i zdecydowana większość traderów ich nie lubi?!
Podczas dzisiejszego video-czata „Matematyka na Fx”:
1) Przedstawiamy od strony statystycznej prawdopodobieństwo wystąpienia „fake pattern”.
2) Zaprezentujemy spalone formacje w kontekście matematycznym.
3) Wyznaczymy formułę na wyliczenie „fałszywego zasięgu wybicia”.
Komentarze 0