Najlepsza i najgorsza transakcja tygodnia
RGR na zniesieniu Fibonacciego.
Zdecydowanie najlepszą pozycją w pierwszej połowie grudnia był short na USDJPY. Motyw rozegrania może wydawać się jasny i czytelny, jednak jak to na rynku Forex często bywa, diabeł tkwił w szczegółach.
Po pierwsze – kluczową informacją, jaką uzyskaliśmy od rynku, była odpowiednia reakcja ceny (a właściwie wyraźne odrzucenie) na wysokości wewnętrznego mierzenia Fibonacciego 78,6%.
Po drugie – motyw techniczny RGR okazał się kluczowy do wejścia w pozycję. Warto zwrócić szczególną uwagę w tym zagraniu na wielkość oraz sposób ustawienia zlecenia zabezpieczającego Stop Loss.
Schodząc na niższy interwał czasowy – H4, widzimy bardzo dokładnie prawidłowość, którą często wykorzystujemy do uzyskania precyzji. Formacja cenowa RGR z symetrycznymi ramionami (PR występuje na wysokości LR) daje nam dwie ważne wskazówki:
1) Znamy miejsce w którym powinniśmy ustawić SL.
2) Mamy świadomość tego, że najskuteczniejszym wariantem formacji RGR jest ten układ z wewnętrzną symetrią LR=PR.
WSKAZÓWKA: pamiętaj, że ważną informacją, jaką odczytujesz bezpośrednio z wykresu, jest poziom techniczny na którym należy ustawić Stop Loss.
W jaki sposób zakończona jest fala piąta w cyklu Elliott’owskim?
Wyjście z pozycji oparte było na sztywnym targecie, który wyznaczony został na podstawie projekcji zasięgu cenowego, do wyznaczenia którego wykorzystaliśmy linię szyi.
WSKAZÓWKA: Moment wybicia linii szyi powinien być dynamiczny i stosunkowo krótki w czasie.
Najsłabszą transakcją mijającego tygodnia okazała się krótka pozycja na Ropie WTI, która zajęta była zbyt wcześnie. W pozycji nie został uwzględniony zasadniczy element – punkt D szerokiego prostokąta „overbalance”, który dodatkowo wzmocniony został zewnętrznym mierzeniem Fibonacciego 161,8%.
Cena dynamicznie „zaksięgowała” tę strefę (wybijając naszego Stop Loss’a), po czym wybiła nowe minima i zrealizowała zakładany kierunek.
Dlaczego ten układ techniczny jest szczególnie lubiany przez Elliott’owców?
Podczas dzisiejszego spotkania FTOK Basic:
1. Dowiesz się czym różnią się formacje harmoniczne wewnętrzne od zewnętrznych,
2. Zrozumiesz dlaczego należy zmienić swoje myślenie o zewnętrznych harmonikach,
3. Poznasz dwa sprawdzone modele wejścia, oparte na szczegółowej mechanice rynku (metodą step by step) w układzie Butterfly.
Dla zaawansowanych:
- Sposób wychodzenia z fali piątej,
- Zewnętrzne Clustry Fibonacciego jako potwierdzenie punktu D,
- Precyzyjne opisanie transakcji w schemacie impuls-korekta.
Dołącz do spotkania dzisiaj o 19:00
http://www.fiboteamschool.pl/szkolenia/fibonacci-team-od-kuchni-basic/
Komentarze 0