Najlepsza i najgorsza transakcja tygodnia
Czy ustawienie Stop Loss’a na kolejnym poziomie Fibonacciego jest sensownym rozwiązaniem?
Często pojawiają się zapytania z Państwa strony właśnie o prawidłowe, a przy tym bezpieczne, ustawienie zlecenia zabezpieczającego Stop Loss.
Zwróćmy uwagę na to, co wydarzyło się na rynku AUDNZD w ciągu ostatniego tygodnia. Patrząc na interwał H1 mamy do czynienia z wyraźnym trendem spadkowym. W celu wyszukania odpowiedniego – geometrycznego – miejsca do zajęcia shorta wyznaczamy największą korektę w tym podażowym impulsie (zielony prostokąt).
Schemat działania:
1) Mierzymy ostatni lokalny swing w celu wyznaczenia możliwego układu opartego na największej korekcie w trwającym swingu spadkowym.
2) Kolejny krok to odpowiednie potwierdzenia na potencjalnej fali CD (np. wewnętrzne Clustry Fibonacciego).
3) Moment wejścia często potwierdzony jest silnym wyhamowaniem ceny w rejonach wewnętrznych mierzeń fibo.
Jak ustawić bezpiecznego Stop Loss’a handlując pod poziomy DiNapolego?
Pozycja okazała się niezwykle pechowa, dlatego, że rynek dotarł niemalże idealnie do następnego poziomu Fibonacciego – 78,6%, po czym zawrócił i zaczął podążać w kierunku, który wcześniej zakładaliśmy.
W ostatnim tygodniu rynek Złota natomiast dał nam zarobić najwięcej.
Oba wejścia, które widzimy poniżej, zawierane były w podobnym stałym schemacie rynkowym: impuls – korekta.
Drugi przypadek (pokazany poniżej) jest szczególny, bowiem wystąpiły tam aż trzy bardzo silne potwierdzenia, które zgrupowały się niemalże na tym samym poziomie:
1) Wewnętrzne mierzenie 50% Fibonacciego,
2) Układ harmoniczny Gartley’a,
3) Markowanie ceny (plus IB), które zakończyło się idealnie na poziomie punktu D.
Czy wiesz dlaczego kombinacja „markowanie ceny” + IB jest tak ważna i skuteczna w kontekście układów harmonicznych?
Proszę zwrócić uwagę na ilość testów na poziomie wewnętrznego mierzenia 61,8% (punkt B formacji Gartley’a) oraz zamknięcia świec poszczególnych barów 30-minutowych. Aby prawidłowo czytać zależności wynikające z mechaniki rynku należy umiejętnie oceniać rzeczywistość i całkowicie wyłączyć myślenie życzeniowe.
Kluczowym momentem w całym tym układzie było silne i dynamiczne strząśnięcie, które tylko utwierdziło nas w przekonaniu, że to Fibo Cluster dwóch poziomów wewnętrznych 50% + 78,6% wyznacza nam koniec korekty i to w tym miejscu powinniśmy szukać odpowiedniego miejsca do zajmowania pierwszych długich pozycji na rynku Złota.
Już dzisiaj drugi video-czat „Umysł Tradera”:
- W jaki sposób wykorzystać potęgę lewej półkuli w spekulacji jednosesyjnej?
- Czym jest Twój wewnętrzny głos i w jakich momentach jest on logiczny, a w jakich emocjonalny?
- Jak wyrobić w sobie odpowiednie nawyki tak, aby szybko podejmować prawidłowe decyzje na rynku? – Prostota i jasny plan działania kluczem do sukcesu!
Dołącz do tego spotkania
Treści przedstawione w niniejszym serwisie zostały przygotowane z należytą starannością i w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Mają one charakter informacyjny i nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Ich autorzy i serwis Investio.pl nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe.
Komentarze 0