Najlepsza i najgorsza transakcja tygodnia
Kiedy najlepiej działają Klastry Fibonacciego?
Węzły popytowo-podażowe działają najlepiej na wysoce płynnych, dynamicznych rynkach, dlatego, że struktury falowe w tym konkretnym setup’ie powinny być wyraźne i łatwo zauważalne. Koncepcje tradingowe bazujące na tradingu harmonicznym cechują się stosunkowo dużą precyzją i powtarzalnością na rynku.
Schemat działania w transakcji na CADCHF:
1) Kluczowe okazały się szczyty z 11 oraz 13 marca – to od tych wierzchołków dokonaliśmy pomiarów.
2) Pierwsze (szerokie) mierzenie pokazuje nam, że ważnym oporem okazało się pierwsze wewnętrzne mierzenie jakie wykorzystujemy w swoim tradingu – 38,2%.
3) W celu wyznaczenia potwierdzenia dokonujemy kolejnego pomiaru ostatniej logicznej fali i wyznaczamy w ten sposób węzeł podażowy, składający się z kombinacji dwóch wewnętrznych mierzeń 38,2% + 50%.
W jaki sposób prawidłowo potwierdzać Clustry Fibonacciego? Dlaczego pierwszy test jest tak ważny?
Pozycja okazała się niezwykle precyzyjna, a samo wejście odbyło się na niższym interwale czasowym M5. Bardzo ważnym potwierdzeniem była godzina europejska, która dodatkowo potwierdziła nam odpowiednią porę dnia do wejścia w setup intraday’owy (w przypadku innej godziny setup prawdopodobnie nie zostałby otwarty).
Dodatkowym Price Action’owym potwierdzeniem była niebieska strefa wcześniejszej reakcji ceny ZZB.
Kolejny trade na „kiwi” rozgrywany był na raty z racji tego, że pierwsza pozycja miała założenia typowej transakcji średnioterminowej.
Schemat działania strategii SSW:
1) Szukamy średnioterminowego ekstremum – przesilenia (wyznaczonego nainterwale H4/D1).
2) Dokładamy kolejne pozycje tylko do zarabiającej pierwszej pozycji.
3) Stosujemy motyw „bezpiecznej piramidy”.
Czy wiesz czym jest malejące piramidowanie pozycji?
Kluczowym momentem do zajęcia przez nas kolejnej krótkiej pozycji była zewnętrzna formacja harmoniczna Kraba, która niezwykle precyzyjnie wypełniła się na rynku (proszę zwrócić uwagę na dynamiczną reakcję ceny w punkcie „B” oraz „D”). Pierwsza pozycja krótka widoczna na grafice okazała się pozycją stratną, gdyż przyjęliśmy typowo matematyczną „sztywną” relację RR.
Momentum do zajęcia następnej krótkiej pozycji okazały się formacje świecowe – 3 spadające gwiazdy występujące po sobie. Na chwilę obecną pozycja zabezpieczona jest na break even point – jesteśmy bezpieczni.
Dzisiaj o 19:00 drugi video-czat z cyklu „Matematyka na Fx”!
- Kiedy mogę oddać 50% z pozycji?
- Dlaczego podejście matematyczne daje komfort psychiczny?
- Czy mogę pozwolić na to, aby z pozycji zarabiającej wyjść na „minus”?
- Czy szybkie księgowanie zysków jest poprawne? Warianty.
- Czy jest DD oraz max DD?
- W jaki sposób „ustrzelić” pozycję na 500 pipsów?
Dołącz do grona świadomych Traderów – dzisiaj o 19:00 „Matematyka na Fx”!
Treści przedstawione w niniejszym serwisie zostały przygotowane z należytą starannością i w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Mają one charakter informacyjny i nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Ich autorzy i serwis Investio.pl nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe.
Komentarze 0