Pro wzrostowy pin bar na AUDUSD
Podsumowanie:
- szeroka perspektywa interwał tygodniowy,
- notowania na wykresie D1 i jedna z najskuteczniejszych formacji świecowych,
- trend spadkowy i przeszkody dla wzrostów.
Protokół z posiedzenia FOMC spowodował znaczne umocnienie się dolara, co można było zaobserwować na większości par z USD. “Australijczyk” nie był wyjątkiem, spadki nastąpiły, po nich jednak obserwujemy korektę z pin barem na czele.
Gdzie aktualnie jesteśmy?
Czysto poglądowo sprawdźmy jak sytuacja wygląda z większej perspektywy. Cena zareagowała na strefę podażową połączoną z mierzeniem Fibonacciego 38.2. Dodatkowo w tym miejscu występowała równość korekt, zaznaczona błękitnym prostokątem, którą rynek naruszył cieniem – świece W1.
Pin bar, który rozpocznie wzrosty?
W zeszły piątek cena osiągnęła zasięg formacji głowy i ramion, natomiast od początku tego tygodnia mogliśmy zaobserwować wzrosty. Sytuacja zmieniła się pod wpływem środowego protokołu z posiedzenia FOMC. Poprzez umocnienie dolara cena AUDUSD spadła, a nawet stworzyła nowy lokalny dołek. Następnie od tamtego miejsca nastąpiło odreagowanie i wyniesienie ceny ponad poziom mierzenia Fibonacciego 61.8% (0.72133). Utworzony w ten sposób pin bar, świadczy o popycie w tych rejonach, co może być pierwszym sygnałem do otwarcia pozycji długich.
Najbliższe przeszkody dla wzrostów.
Biorąc pod uwagę ważną formacje świecową z interwału D1, musimy jednak pamiętać o ciągle panującym trendzie spadkowym. Zajmując pozycje długie pod pin bara z wykresu dziennego musimy uważać na jego zanegowanie i wybicie ostatniego dołka. Taki scenariusz wyklucza jakąkolwiek korektę i początek tendencji wzrostowej.
Jeśli jednak inwestorzy zdecydują wyprowadzić cenę na coraz to wyższe poziomy, pierwszą przeszkodą będzie strefa oporu wyznaczona na podstawie zasady zmiany biegunów, a następnie kluczowy poziom 0.7350. Występuje tam konfluencja strefy podażowej, zasięgu największej korekty oraz ostatni szczyt. Jeżeli byki pokonają ten wskazany poziom, możemy być świadkami załamania trendu spadkowego i rozpoczęcia nowego – wzrostowego.
Scenariusz pro wzrostowy opiera się głównie na pin barze z interwału D1, dlatego z longami będę czekał na przyszły tydzień i stworzenie przez cenę formacji zakończenia trendu – podwójne dno lub odwróconą głowę z ramionami.
Komentarze 0