Program PSPP stymuluje wzrosty w Europie
SP500 kontynuuje ruch korekcyjny
W wyniku danych, które napłynęły z amerykańskiego rynku pracy, indeks SP500 kontynuuje ruch korekcyjny rozpoczęty w zeszłym tygodniu. Aktualnie zbliżamy się do kolejnego wsparcia 2060, gdzie wypada współczynnik Fibonacciego 38,2%, które może zakończyć obecną korektę. Maksymalny zasięg odreagowania oceniam w tej chwili na okolice przyspieszonej linii trendu wzrostowego.
W tym przypadku warto zwrócić uwagę na poziom oporu w rejonie cenowym 2080, który przy założeniu kontynuacji spadków, może być bardzo dobrym poziomem do zajęcia przynajmniej krótkoterminowej pozycji krótkiej.
Czy program PSPP utrzyma długotrwałe wzrosty na DAX30?
Na drugim biegunie jeżeli chodzi o obecną sytuację techniczną są europejskie indeksy, gdzie hossa spowodowana głównie europejską wersją QE znaną pod nazwą PSPP trwa w najlepsze. Obecnie możemy obserwować historyczne maksima zlokalizowane na poziomie cenowym 11600. Ewentualna zniżka w rejon najbliższego wsparcia 11000, gdzie przebiega przyspieszona linia trendu wzrostowego, może być punktem wyjścia dla dalszych wzrostów.
Z perspektywy interwału czasowego H4 możemy wyznaczyć najbliższe lokalne wsparcie w rejonie cenowym 11450, którego przebicie może być pierwszym sygnałem do wystąpienia potencjalnej korekty. Dobrym miejscem do jej zakończenia powinien być również poziom 11150, znajdujący się tuż pod ostatnim minimum.
Czy zobaczymy korektę na N225?
Po przełamaniu kluczowego oporu zdefiniowanego na podstawie maksimum z 2007, wzrosty na najważniejszym japońskim indeksie giełdowym wyraźnie nabrały na dynamice, co zaowocowało powstaniem nowych szczytów na poziomie cenowym 19050. W momencie wystąpienia odreagowania strona podażowa pierwsze problemy powinna napotkać w rejonie cenowym 18600, a docelowo oczekuję na ruch w pobliże konfluencji linii trendu wzrostowego oraz poziomu wsparcia 18100.
Jak cena zareaguje na silną strefę podażową na CAC40?
Ostatnie silne wzrosty na indeksie CAC40, będące również zasilane przez program PSPP wyraźnie wyhamowały, co jest bezpośrednio spowodowane dotarciem ceny w okolice strefy podażowej 5000. Dlatego też w dalszym ciągu oczekuję na wystąpienie ruchu korekcyjnego, który ponownie może dać szansę na zajęcie pozycji kupna. Docelowe poziomy dla niedźwiedzi oceniam na najbliższe wsparcie 4700 lub znajdujący się nieco niżej poziom ostatniego przebitego maksimum 4580.
FTSE100 w dalszym ciągu w konsolidacji
Ostatnie tygodnie na indeksie FTSE100 charakteryzowały się dosyć szarpanym aczkolwiek konsekwentnym ruchem w kierunku północnym. Aktualnie cena pomimo wybicia kluczowego szczytu 6900 nie jest w stanie swobodnie kontynuować wzrostów, co przekłada się na powstanie konsolidacji. Z tego powodu należy oczekiwać na ewentualne wybicie w jednym z kierunków. W momencie przełamania dolnego ograniczenia, cena nie będzie miała zbyt wiele miejsca na rozwinięcie spadków, ze względu na bliskość potencjalnego oporu okolicy 6770.
Na niższym interwale czasowym możemy wyznaczyć ciekawą konfluencję równości z ostatnim ruchem spadkowym oraz strefy popytowej zlokalizowanej w rejonie cenowym 6850. W momencie wystąpienia w tym miejscu silnej reakcji popytowej można zastanawiać się nad zajęciem pozycji długiej.
Serdecznie zapraszam dzisiaj na godzinę 22:00, kiedy to Sławek TopQes poprowadzi dzisiejsze „Przed otwarciem rynków” Zapisy: http://akademia.investio.pl/webinaria/przed-otwarciem-rynkow-08032015
Treści przedstawione w niniejszym serwisie zostały przygotowane z należytą starannością i w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Mają one charakter informacyjny i nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Ich autorzy i serwis Investio.pl nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe.
Komentarze 0