Silne osłabienie dolara zmieniło sytuację rynkową na głównych parach walutowych.
W dniu wczorajszym byliśmy świadkami bardzo silnej przeceny dolara amerykańskiego, w związku z którą na głównych parach walutowych widzieliśmy bardzo dynamiczne ruchy i umocnienie walut notowanych razem z nim. W mojej opinii aktualnie warto więc przejść na wyższą skalę czasową (H4), aby zobaczyć jak wygląda sytuacja w większej perspektywie.
Poziom 1.1500 na EURUSD coraz bliżej.
Aktualnie na notowaniach głównej pary walutowej widzimy utworzenie kolejnego maksimum w trendzie wzrostowym, a cena znajduje się coraz bliżej kluczowego oporu, o którym pisałem już kilkukrotnie we wcześniejszych porannych analizach. Mowa tutaj o okolicach okrągłego poziomu 1.1500, gdzie znajduje się bardzo ważna strefa podażowa wyznaczona z wykresu D1. W mojej opinii w najbliższym czasie zwyżka będzie więc kontynuowana przynajmniej do tych rejonów. Warto więc poszukać okazji do zawarcia pozycji długich w przypadku wystąpienia korekty. Jeśli taki scenariusz rzeczywiście miałby miejsce bardzo istotnym wsparciem powinna okazać się konfluencja zniesienia Fibonacciego 50.0% dla ostatniego lokalnego wzrostu, strefy S/R oraz linii trendowej.
GBPUSD nie zwalnia tempa.
Podobnie jak na EURUSD, również na tym walorze widzimy, że niedawno cena wyrysowała kolejny nowy szczyt. W przeciwieństwie do głównej pary walutowej, na tym walorze trudno jednak określić potencjalny zasięg wzrostów. W mojej opinii warto więc zaczekać na kolejny ruch korekcyjny i dopiero po jego wystąpieniu szukać okazji na podłączenie się do zwyżki. Istotne wsparcia w takim przypadku wypadają; wpierw w okolicach konfluencji okrągłego poziomu 1.5600 oraz równości z lokalną korektą w trendzie, następnie w rejonach zgrupowania zniesienia Fibonacciego 38.2% oraz strefy S/R, a na końcu w miejscu połączenia mierzenia Fibonacciego 61.8%, linii trendowej, a także geometrii 100%.
AUDUSD z szansą na odreagowanie po dynamicznej zwyżce.
Ostatnim instrumentem jaki chciałbym opisać w dzisiejszym wpisie ponownie są notowania dolara australijskiego do dolara amerykańskiego. W dniu wczorajszym na tym walorze byliśmy świadkami wybicia wspomnianego poziomu oporu i bardzo dynamicznego ruchu wzrostowego. Aktualnie na tej parze walutowej oczekuję więc scenariusza zbliżonego do tych z EURUSD i GBPUSD. Jeśli więc cena zanotowałaby większą zniżkę warto dokładnie obserwować reakcję inwestorów na dwóch poziomach; pierwszym z nich jest konfluencja strefy S/R oraz zniesienia Fibonacciego 23.6%, natomiast kolejny znajduje się w rejonach połączenia mierzenia 78.6% oraz równości z poprzednią korekta w trendzie (Overbalance).
Treści przedstawione w niniejszym serwisie zostały przygotowane z należytą starannością i w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Mają one charakter informacyjny i nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Ich autorzy i serwis Investio.pl nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe.
Komentarze 0