Sytuacja na polskim złotym – #EURPLN, #USDPLN, #GBPPLN, #CHFPLN, 25.07.2012r.
Na fali poprawiających się nastrojów polski złoty mocno umocnił się w stosunku do innych walut. W poprzednim wpisie na wykresie #EURPLN opisywałem klin zniżkujący z którego niedawno miało miejsce wybicie górą (więcej: Sytuacja na polskim złotym z dnia 13.07.2012). Jak widać na rysunku 1 po dotarciu do linii Kijun-sen (Ichimoku Kynko Hyo), która wyznacza najbliższy opór gwałtownie zawróciliśmy na południe. Obecnie testujemy górną krawędź klina zniżkującego, następnym wsparciem jest poziom 4.14. Najbliższe opory to, górna krawędź chmury (Ichimoku Kynko Hyo) oraz poziom 4.2550 – szczyt z dnia 09.07.2012r.
Warto również spojrzeć na interwał tygodniowy (rysunek 2), gdzie cena zatrzymała się na dolnej krawędzi chmury (Ichimoku Kynko Hyo). Co daje nadzieję na dalsze umacnienie się naszej ojczystej waluty. Na tym interwale tworząca się obecnie świeczka może zamknąć się w klinie zniżkującym co zanegowałoby wybicie z interwału dziennego.
Na parze walutowej #USDPLN cały czas poruszamy się w trójkącie zwyżkującym. Wybicia górą broni solidny opór przy okrągłym poziomie 3.50. Najbliższym wsparciem jest dolna krawędź trójkąta(1) oraz ostatni dołek – 3.3720.
Na parze walutowej #GBPPLN ostatnie wzrosty zatrzymały się na 100% zasięgu Fibonacciego oraz przy górnej krawędzi kanału wzrostowego. Obecnie testujemy 50% ruchu wzrostowego od 04.07.2012r. do 24.07.2012r. Najbliższym wsparciem jest 61.2 % zniesienia Fibonacciego wspomnianego ruchu wzrostowego oraz dolna krawędź kanału wzrostowego. Za spadkami przemawia jedynie ogromna dzisiejsza świeca podażowa.
Na koniec pod lupę wziąłem parę walutową #CHFPLN, której wykres jest niemal bliźniaczo podobny do wcześniej analizowanej pary #EURPLN. Najbliższe wsparcia to mocny poziom 3.45 oraz górne ograniczenie klina zniżkującego. Opory to linia Kijun-sen oraz dolna krawędź Kumo (Ichimoku Kynko Hyo).
W najbliższym czasie nie spodziewam się większych rozstrzygnięć. Pary walutowe powinny poruszać się pomiędzy wyznaczonymi oporami i wsparciami. Warto zaznaczyć, że polski złoty większą siłę wykazuje w stosunku do euro oraz franka niż do dolara amerykańskiego oraz funta brytyjskiego.
Treści przedstawione w niniejszym serwisie zostały przygotowane z należytą starannością i w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Mają one charakter informacyjny i nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Ich autorzy i serwis Investio.pl nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe.
Komentarze 0