USDJPY i GBPUSD blisko decydujących miejsc, EURUSD powinien zniżkować.
Przetestowanie wsparć na EURUSD powinno być celem dla inwestorów
W dniu wczorajszym na notowaniach głównej pary walutowej byliśmy świadkami kolejnego ruchu zwyżkowego i testu okrągłego poziomu 1.0800. Aktualnie jednak cena ponownie spada. W mojej opinii więc jeden z opisanych wczoraj poziomów wsparcia wciąż może zostać przetestowany. Dla przypomnienia wspomnę, że pierwszym z nich jest miejsce konfluencji zniesienia Fibonacciego 61.8% oraz strefy popytowej, natomiast kolejny wypada w okolicach połączenia potencjalnej formacji harmonicznej Gartley’a, geometrii 100% oraz okrągłego poziomu 1.0700. Warto zauważyć, że strefy te są bardzo szerokie, w związku z czym przed zawarciem ewentualnych transakcji warto zaczekać na reakcję cenową lub wystąpienie odpowiedniej formacji świecowej.
Zmiana trendu na GBPUSD?
Podobnie jak na EURUSD również na tej parze walutowej byliśmy w dniu wczorajszym świadkami większej zwyżki. W przeciwieństwie jednak do edka na tym walorze cena utworzyła kolejne nowe maksimum. Czy możemy zatem mówić o zmianie trendu? Moim zdaniem jeszcze jest na to za wcześnie ponieważ, w dalszym ciągu cena nie pokonała równości z ostatnimi korektami, widocznymi na wykresie H4/D1. Osobiście wciąż jestem więc nastawiony spadkowo. Uważam, że jeśli więc rzeczywiście bylibyśmy świadkami zniżki, kluczowym wsparciem dla GBPUSD powinno okazać się miejsce konfluencji równości z największą korektą ostatnich wzrostów (Overbalance) oraz zniesienia Fibonacciego 38.2% i to właśnie ten poziom może zadecydować o dalszych losach tej pary walutowej.
USDJPY odbił od kluczowego oporu, aby kontynuować zniżkę musi jednak pokonać bardzo istotne wsparcie.
Ostatnim instrumentem jaki chciałbym opisać w dzisiejszym wpisie są notowania dolara amerykańskiego do jena japońskiego. Dzisiejszej nocy na tej parze walutowej byliśmy świadkami odbicia od kluczowego oporu wyznaczonego w jednej z poprzednich analiz. W najbliższym możemy więc spodziewać się większej zniżki na tym walorze. Aby jednak większe spadki rzeczywiście mogły mieć miejsce cena musiałaby pokonać wpierw kluczowe wsparcie wypadające w okolicach konfluencji linii trendowej, zniesienia Fibonacciego 61.8% oraz równości z poprzednią korektą w trendzie. Warto więc zwrócić uwagę na reakcję inwestorów w przypadku dotarcia w te rejony.
Treści przedstawione w niniejszym serwisie zostały przygotowane z należytą starannością i w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Mają one charakter informacyjny i nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Ich autorzy i serwis Investio.pl nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe.
Komentarze 0