Ważne miejsca dla obecnego trendu na NZDUSD przed decyzją RBNZ.
Podsumowanie
- Czy „kiwi” po decyzji RBNZ utrzyma się w obecnym trendzie?
- Na jakie elementy analizy technicznej warto zwrócić uwagę jeśli chodzi o NZDUSD? Najważniejsze mierzenia Fibonacciego i równości korekt
- Jak wygląda obecna sytuacja na notowaniach nowozelandczyka?
Większość z was zapewne słyszała powiedzenie, że trend jest naszym przyjacielem. Moim zdaniem to rzeczywiście prawda, jednak należy pamiętać, że każda tendencja jest inna i trzeba podchodzić do niej osobno. W swojej analizie przedstawię moje spojrzenie na to jak złapać trend na Nowozelandczyku.
Więcej o temacie trendu w artykule Damiana: : http://analizy.investio.pl/czy-trend-faktycznie-jest-twoim-przyjacielem/
Ważny opór na wyższych interwałach czasowych wybity
“kiwi” wybiło pod koniec zeszłego miesiąca ostatni szczyt w trendzie spadkowym widocznym na wykresie D1. Przyjrzyjmy się więc aktualnej tendencji wzrostowej panującej na interwale H4.
Miejsca reakcji:
Notowania NZDUSD przedstawiają nam 6 potencjalnych miejsc, w których można było otworzyć pozycję długą. Podsumowując na co cena najczęściej reagowała, można wyróżnić tutaj:
-
formacje świecowe: 2 razy objęcie hossy, 2 gwiazdy poranne, młoty-które można było obserwować w pobliżu dołków,
-
mierzenia Fibonacciego: 61.8% x2, strefa 61.8%-78.6% x2, strefa 78.6%-100% x2,
-
równość korekt: notowania bardzo dobrze respektują drugą korektę w trendzie.
-
formacje odwrócenia trendu: podwójne dno x5, układ V.
Mierzenia Fibonacciego:
Równość korekt:
Aktualna sytuacja:
Cena znajduje się obecnie w bardzo dobrym miejscu do szukania pozycji długich, ponieważ dotarła do granicy wielokrotnie respektowanej korekty, strefy miedzy mierzeniami Fibonacciego 61.8%-78.6% oraz można zaobserwować na niej formację objęcia hossy. Na niższym interwale wyrysowuje się również podwójne dno. SL dla tej pozycji umieściłbym pod ostatnim dołkiem, ponieważ “kiwi” czasami sięga korektą mierzenia Fibonacciego 100%.
Komentarze 0