Wzrosty na indeksach wyhamowały
Niedźwiedzie bronią historycznego maksimum
Początek tygodnia na największym amerykańskim indeksie giełdowym rozpoczął się od ataku na historyczne maksimum znajdujące się obecnie na poziomie cenowym 2117. Wzrosty zostały jednak wyhamowane, co sprawiło, że cały tydzień stał pod znakiem dynamicznych spadków. Aktualnie spadki dotarły w okolice lokalnego minimum 2031, gdzie pojawiła się pierwsza reakcja popytowa. W przypadku ewentualnego przebicia obecnych dołków, cena kolejne problemy powinna mieć już w okolicy konfluencji współczynnika Fibonacciego 61,8% oraz lokalnej strefy popytowej 2025.
Niewykluczone, że reakcja popytowa zdoła się rozwinąć w kierunku północnym, co będzie wymagało przebicia kluczowego poziomu oporu znajdującego się w rejonie cenowym 2058. Docelowym poziomem dla byków jest w mojej opinii poziom oporu 2080 wyznaczony na podstawie zasady zmiany biegunów.
Codzienne szablony indeksu SP500 w naszej propozycji dostępnej na akademia.investio.pl. Z nami codzienny trading staje się łatwiejszy!
DAX30 kończy ruch korekcyjny?
W minionym tygodniu niemiecki indeks DAX30 kontynuował spadki, tworząc największy ruch korekcyjny w tym roku. W czwartek nastąpiła wyraźna reakcja popytowa w rejonie przyspieszonej linii trendu wzrostowego. Biorąc pod uwagę silny trend, niewykluczone, że w przyszłym tygodniu zobaczymy dalsze wzrosty.
Kluczowa w perspektywie kontynuacji długoterminowego trendu wzrostowego jest lokalna linia trendu spadkowego, której przebicie będzie pierwszym sygnałem do ataku na historyczne maksimum wypadające obecnie w okolicy 12200. Jeżeli strona podażowa będzie na tyle silna aby obronić wspomnianą linię trendu może to być sygnał, że ruch korekcyjny jeszcze się nie zakończył.
Nikkei w dalszym ciągu w ramach kanału cenowego
Po ustanowieniu nowego maksimum na poziomie cenowym 19700, kurs Nikkei podążając za światowym trendem zanotował silny ruch spadkowy. Obecnie strona podażowa zatrzymała się w okolicy dolnego ograniczenia wzrostowego kanału cenowego, który w tej chwili stanowi główną strefę wsparcia dla notowań. W momencie jego przełamania spodziewam, się kontynuacji odreagowania co najmniej w okolice konfluencji zniesienia Fibonacciego 38,2% oraz poziomu wsparcia 18500.
Przyjmując scenariusz kontynuacji obecnego ruchu spadkowego warto zwrócić uwagę na strefę podażową w rejonie cenowym 19600. Z uwagi na jej bardzo dobrą strukturę istnieje duże prawdopodobieństwo możliwości wystąpienia spadków właśnie w obszarze.
CAC40 reaguje na szeroką strefę podażową
Testowana od kilku tygodni strefa podażowa przyniosła w końcu oczekiwaną reakcję w postaci silnego ruchu podażowego. Rajd niedźwiedzi nie trwał jednak długo i już w czwartek mogliśmy obserwować kontrę popytową. Z punktu widzenia kupujących dużo lepsza byłaby kontynuacja odreagowania przynajmniej w pobliże konfluencji linii trendu wzrostowego oraz ostatnich minimów 4880. Wybicie ostatniego szczytu 5100 będzie równoznaczne z ostatecznym przełamaniem szerokiej strefy podażowej.
Wzrosty na FTSE100 ponownie zatrzymane
Kolejny raz strona popytowa po ustanowieniu nowego maksimum notuje dynamiczną kontrę podażową, która w tej chwili osiągnęła lokalny poziom wsparcia 6770, gdzie dodatkowo występuje współczynnik Fibonacciego 23,6%. W momencie przełamania wspomnianego wsparcia oczekuję nieco większych spadków w okolice konfluencji poziomu 6600 oraz głównej linii trendu wzrostowego. Przebicie okolicy 6900 może być sygnałem próby ustanowienia kolejnego szczytu.
Treści przedstawione w niniejszym serwisie zostały przygotowane z należytą starannością i w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Mają one charakter informacyjny i nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Ich autorzy i serwis Investio.pl nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe.
Komentarze 0