Wzrosty na światowych indeksach niezagrożone?
SP500 wybija psychologiczny poziom 2100
Koniec tygodnia okazał się niezwykle udany dla indeksu giełdowego SP500, który silnym impulsem popytowym zdołał przebić psychologiczny, okrągły poziom oporu 2100. W tej sytuacji jest to wyraźne potwierdzenie długoterminowego trendu wzrostowego, który aktualnie zmierza w okolice górnego ograniczenia szerokiego kanału cenowego, którego test możliwy jest w rejonie 2150.
Przechodząc na niższy interwał czasowy H4 jesteśmy w stanie zlokalizować bardziej krótkoterminowy rejon docelowy dla strony popytowej, jakim jest górne ograniczenie lokalnego kanału cenowego. W momencie jego wybicia otwiera się droga do obszaru docelowego wspominanego w akapicie powyżej.
Wzrosty na DAX-ie wybijają nowe maksima
Zgodnie z sytuacją makroekonomiczną, która w wyniku działań EBC napędza hossę na niemieckim indeksie DAX30, strona popytowa wybiła nowe historyczne maksima, zlokalizowane niewiele powyżej poziomu 11100. W dalszym ciągu nie jest to sytuacja dla mnie komfortowa ze względu na zbyt wysokie poziomy do dalszego kupowania. Dlatego też nieustannie oczekuję na ruch korekcyjny w pobliże jednej z dwóch wyznaczonych na wykresie linii trendu wzrostowego.
Ciekawą sytuację mamy na interwale czasowym H1, gdzie możemy zauważyć możliwość ukształtowania się spadkowej formacji podwójnego szczytu. Dodatkowym potwierdzeniem potencjalnego zrealizowania się sugerowanej formacji jest spadająca gwiazda powstała na zakończenie tygodnia. Pierwszym potencjalnym miejscem do zakończenia ewentualnych spadków jest wsparcie w rejonie cenowym 11000.
Nikkei o krok od wybicia długoterminowego maksimum
Po spodziewanym wybiciu z lokalnej formacji trójkąta prostokątnego notowania japońskiego Nikkei otworzyły drogę do ataku na kluczowe maksimum utworzone jeszcze w 2007 r. Wybicia jednak nie udało się wykonać w piątek, gdyż cena znalazła w tym rejonie spodziewany opór strony podażowej. Z tego powodu niewykluczone jest odreagowanie w okolice linii trendu wzrostowego, bądź zlokalizowanego niewiele niżej wsparcia 17400.
CAC40 notuje udany tydzień
Po okresie krótkoterminowej konsolidacji wzrosty wróciły na najważniejszy francuski indeks giełdowy. Obecnie podobnie jak to miało miejsce w przypadku pozostałych opisywanych indeksów najlepszym rozwiązaniem byłaby korekta, która pozwoliłaby zająć pozycję zgodną z trendem wzrostowym po lepszej cenie. Bardzo dobrym rejonem do zakończenia odreagowania wydaje się konfluencja linii trendu trendu wzrostowego, poziomu wsparcia 4600 oraz zniesienia Fibonacciego 23,6%.
Dalsze wzrosty nie mają jednak zbyt wiele miejsca na rozwinięcie ruchu z uwagi na silną strefę podażową znajdującą się okolicy psychologicznego poziomu 5000.
FTSE 100 na nowych historycznych maksimach
Po kilkutygodniowej konsolidacji na wykresie indeksu FTSE 100 strona podażowa zdobyła ostatecznie przewagę, co przełożyło się na wybicie nowego historycznego maksimum, zlokalizowanego powyżej poziomu 6900. Bardzo możliwe, że cena powróci poniżej wspomnianego poziomu w w ramach ruchu korekcyjnego, który maksymalnie nie powinien przebić linii trendu wzrostowego w okolicy wsparcia 6820. Pierwsze problemy byki najprawdopodobniej napotkają w rejonie okrągłego poziomu 7000.
Wyjątkowa okazja na zobaczenie w akcji doświadczonego tradera Maxa Idzika podczas sesji live tradingu we wtorek. Zapisy: http://akademia.investio.pl/max-idzik-darmowy-live-trading.htm#stream
Treści przedstawione w niniejszym serwisie zostały przygotowane z należytą starannością i w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Mają one charakter informacyjny i nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Ich autorzy i serwis Investio.pl nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe.
Komentarze 0