Analiza techniczna indeksów giełdowych 02.11.2014
#SP500
Od ponad dwóch tygodni cena na wykresie indeksu #SP500 notuje niemal pionowe wzrosty, które w całości zniosły ostatni ruch korekcyjny. Aktualnie jesteśmy świadkami powstania nowego maksimum na poziomie 2016 , które w obecnej formie prawdopodobnie będzie jedynie fałszywym wybiciem. W związku z tym oczekuję przynajmniej lokalnego ruchu korekcyjnego, który powinien osiągnąć najbliższy poziom wsparcia zlokalizowany w okolicy poziomu 1980.
Przechodząc na niższy interwał czasowy dostajemy dodatkowe potwierdzenie możliwości wystąpienia spadków w postaci wskaźnika RSI, który znajduje się obecnie w strefie wykupienia rynku. Ponadto jeżeli wskazany poziom wsparcia 1980 zostanie przełamany, cena nie będzie miała zbyt wiele miejsca na rozwinięcie spadków ze względu na bliskość konfluencji zniesienia Fibonacciego 23,6% oraz dolnego ograniczenia wybitego wcześniej ale ciągle będącego w mocy kanału cenowego.
#DAX30
W piątek na notowaniach głównego niemieckiego indeksu giełdowego pojawiła się spora wzrostowa luka cenowa, powstała na skutek decyzji BOJ o zwiększeniu luzowania polityki monetarnej. W tej chwili kurs dotarł do silnego poziomu oporu, gdzie oczekuję przynajmniej krótkoterminowego odreagowania z maksymalnym zasięgiem w okolicy luki cenowej 9150.
Z punktu widzenia interwału H1, możemy doprecyzować potencjalne zakończenie korekty. Ciekawym miejscem do kontynuacji ruchu wzrostowego jest niemal idealne zgrupowanie dwóch współczynników Fibonacciego 50% oraz dolnego ograniczenia wzrostowego kanału cenowego.
#N225
Piątek na najważniejszym japońskim indeksie okazał się najlepszy od kilku lat. Dynamiczny impuls wzrostowy przełamał z łatwością główną strefę oporu i ustanowił nowe i prawdopodobnie tymczasowe maksimum na poziomie 16970. W tej chwili uważam, że jesteśmy zbyt wysoko aby kupować dlatego oczekuję na ruch korekcyjny. Idealnym miejscem na podłączenie się do trendu wzrostowego to okolice poziomu wsparcia 16300, gdzie dodatkowo wypada współczynnik Fibonacciego 23,6%.
W celu określenia potencjalnych poziomów docelowych dla strony popytowej, musimy przeanalizować interwał czasowy MN1. W okolicy okrągłego poziomu 18000, mamy do czynienia z konfluencją zewnętrznego zniesienia Fibonacciego 161,8% oraz lokalnego szczytu. Z tego powodu w tym rejonie spodziewam się zatrzymania ruchu wzrostowego.
#CAC40
Cena na indeksie #CAC40 dotarła w okolice dolnego ograniczenia kanału cenowego, tuż pod lokalną strefą podażową 4260. Podobnie jak na innych opisywanych indeksach początek tygodnia może przynieść niewielkie odreagowanie ostatnich wzrostów, które prawdopodobnie przetestuje powstałą w piątek lukę cenową w rejonie cenowym 4150.
#FTSE100
Analogiczny scenariusz przedstawiony na wykresie #CAC40 szykuje się na londyńskim #FTSE100, gdzie istnieje duże prawdopodobieństwo domknięcia piątkowej wzrostowej luki cenowej, która jest potwierdzona współczynnikiem Fibonacciego 50% ostatniego ruchu spadkowego. W przypadku kontynuacji ruchu w kierunku północnym uważam, że kurs może zatrzymać się przy okazji testu od dołu wzrostowej linii trendu w rejonie współczynnika Fibonacciego 61,8%.
Treści przedstawione w niniejszym serwisie zostały przygotowane z należytą starannością i w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Mają one charakter informacyjny i nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Ich autorzy i serwis Investio.pl nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe.
Komentarze 0