Analiza techniczna indeksów giełdowych 06.07.2014
#DJI30
Jeden z najważniejszych indeksów giełdowych w USA wybił w piątek kolejne historyczne maksimum zlokalizowane na poziomie 16990. Wszystko wskazuje na to, że ruch w kierunku północnym będzie kontynuowany również w nadchodzącym tygodniu. Ze względu na brak historycznych odniesień, ciężko prognozować ewentualne poziomy docelowe dla pozycji długich.
Na niższym interwale czasowym widzimy, że cena znalazła wsparcie na poziomie 16960, gdzie znajduje się ostatni szczyt. W momencie gdy cena zejdzie poniżej poziomu 16940, można spodziewać się ataku na lokalną strefę popytu 16900, lub nieco niżej w okolicach poziomu wsparcia 16800.
#DAX30
Strona popytowa na wykresie indeksu DAX30, dotarła ponownie do historycznych szczytów znajdujących się na poziomie 10050. Podobnie jak na wykresie indeksu DJI30, spodziewam się kontynuacji ruchu wzrostowego, co wiąże się z ustanowieniem nowego historycznego maksimum.
Jeżeli niedźwiedzie zdołają kolejny raz obronić strefę oporu 10050, będziemy świadkami ustanowienia się formacji potrójnego szczytu. Realizacja tego scenariusza zakłada ruch ceny co najmniej w okolice ostatniego poziomu wsparcia 9760, gdzie występuje współczynnik Fibonacciego 23,6% kilkumiesięcznego ruchu wzrostowego.
#N225
Cena na wykresie japońskiego indeksu Nikkei utworzyła dywergencje na wskaźniku RSI. Z uwagi na to, że ów dywergencja ma miejsce w okolicy zniesienia Fibonacciego 61,8%, na początku przyszłego tygodnia najbardziej prawdopodobny jest scenariusz korekcyjny. Maksymalny zasięg ruchu korekcyjnego oceniam na rejon poziomu 15070, gdzie zlokalizowany jest współczynnik Fibonacciego 50%.
W niższej skali czasowej widzimy, że cena wykonała fałszywe wybicie szczytu 15480. Jest to kolejne potwierdzenie realizacji ruchu korekcyjnego. Wcześniej jednak strona podażowa będzie musiała pokonać lokalny poziom wsparcia 15320.
#CAC40
Pod koniec ubiegłego tygodnia cena dotarła do kluczowego z punktu widzenia średnioterminowego trendu wzrostowego rejonu dolnego ograniczenia szerokiego kanału cenowego. W tym miejscy pojawiła się wyraźna reakcja popytowa, która wskazuje na możliwość kontynuacji ruchu w kierunku północnym na początku przyszłego tygodnia.
W ujęciu skali czasowej H4 można zauważyć, iż kurs zatrzymał się na lokalnym poziomie wsparcia 4467, gdzie występuje zniesienie Fibonacciego 23,6% półrocznego ruchu wzrostowego. Pierwszym prawdziwym testem dla niedźwiedzi będzie poziom oporu 4510. W momencie jego pokonania prawdopodobnie zobaczymy atak na maksima zlokalizowane na poziomie 4595.
#FTSE100
Strona popytowa bardzo dobrze zareagowała na poziom wsparcia 6670, gdzie znajduje się zniesieni Fibonacciego 23,6%. Aktualnie byki są w trakcie ruchu wzrostowego, który ma na celu pokonanie kilkukrotnie atakowanego poziomu wsparcia 6880. Jeżeli niedźwiedzie okażą się na tyle silne aby ponownie obronić wskazany poziom 6670, wtedy spodziewana reakcja nie powinna być większa niż ostatni ruch spadkowy. Możliwy zasięg korekty oceniam na poziom wsparcia 6740.
Treści przedstawione w niniejszym serwisie zostały przygotowane z należytą starannością i w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Mają one charakter informacyjny i nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Ich autorzy i serwis Investio.pl nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe.
Komentarze 0