Analiza techniczna indeksów walutowych 20.07.2014
Indeks euro
Po wielu tygodniach indeks euro dotarł do swojego pierwszego poziomu docelowego w postaci strefy popytowej oraz projekcji 161,8% pierwszej fali spadkowej. Jak widać na wykresie dziennym strefa została nieznacznie przebita, co pozwala oczekiwać ataku na najważniejszy poziom, czyli równość korekt w trendzie wzrostowym.
Na wykresie w skali godzinowej można zaobserwować, że notowania tworzą bazę a ponadto powstała pro wzrostowa dywergencja, którą również można zauważyć w skali D1. Oznacza to, że reakcja może nastąpić przed dotarciem do drugiego poziomu docelowego.
Indeks dolara
Notowania dolara dotarły do strefy, która od dwóch tygodni była poziomem docelowym i jednocześnie kluczowym dla trendu. Składa się z ona z projekcji równości fal wzrostowych, strefy podażowej a także poziomu zasady zamiany biegunów. Notowania w minionym tygodniu dwukrotnie testowały wyznaczoną strefę, co poskutkowało utworzeniem pro spadkowej dywergencji. Niemniej jednak notowania nie mogą poradzić sobie z przebiciem ostatniego lokalnego maksimum, co oznacza że strona popytowa wciąż jest silniejsza. Przebicie górnej strefy będzie oznaczać otwarcie drogi do poziomu projekcji 161,8%. Przebicie ostatniego lokalnego maksimum będzie implikować spadki do ostatnich minimów.
Indeks funta
W niższych skalach czasowych indeks funta pozostaje mało czytelny stąd pozostaje analiza w skali tygodniowej. Tutaj widoczna jest w dalszym ciągu pro spadkowa dywergencja, co potwierdza że najprawdopodobniej w tej skali czasowej mamy do czynienia z ostatnią piątą falą wzrostową. Niemniej jednak na ten moment nie zostało pokonane ani ostatnie ekstremum ani strefa popytowa, która w tym momencie jest głównym wsparciem. Do czasu aż tak się nie stanie, w dalszym ciągu obowiązuje silny trend wzrostowy.
Indeks dolara australijskiego
Indeks dolara australijskiego w dalszym ciągu pozostaje bardzo nieczytelny, co uniemożliwia wyznaczenie średnioterminowego scenariusza. Z tego powodu jedyną wskazówkę, którą możemy wyciągnąć z obserwacji tego indeksu jest zachowanie ceny na poziomach wyznaczonych stref popytowych/podażowych.
Indeks jena (odwrócony)
Notowania indeksu jena przełamały się przez kluczowy poziom zasady zamiany biegunów dużą świecą podażową, co otwiera drogę do dalszych spadków. W piątek notowania przetestowały przebity poziom, co dodatkowo go potwierdza. Jeżeli niedźwiedziom uda się pozostać poniżej przebitej strefy, notowania powinny dążyć do poniższej strefy popytowej.
Treści przedstawione w niniejszym serwisie zostały przygotowane z należytą starannością i w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Mają one charakter informacyjny i nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Ich autorzy i serwis Investio.pl nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe.
Komentarze 0