Analiza techniczna, USDJPY
Dolar amerykański na parze z jenem odreagowuje ostatnie dynamiczne umocnienie. Po dotarciu do technicznego oporu, jakim jest górne ograniczenie kanału cenowego wyznaczonego na interwale dziennym, na wykresie rysuje się korekta, która dotarła do pierwszego ważnego wsparcia. Jest nim strefa popytowa utworzona na wysokości ostatniego potwierdzonego szczytu (test szczytu od góry). Całą korektę również można opisać za pomocą kanału, a jego test przyniósł wyraźną reakcję kupujących.
Popyt na jena japońskiego wzmaga ciągle rosnące napięcie i ryzyko poważnego konfliktu pomiędzy Rosją, a Ukrainą. Dlatego też scenariusz z obecnie utworzoną korekta płaską (która wybroniła również geometrię 100%) może przerodzić się w scenariusz z korektą prostą. Wtedy newralgiczne wsparcia powinny wyznaczać zgrupowania zasięgów Fibonacciego ze zniesieniami zewnętrznymi fali B. Najdalszy zasięg korekty to zniesienie 61,8%.
W chwili obecnej na interwale m5 może powstać formacja ORGR, gdzie głowa jednocześnie stanowi formację podwójnego dna. Warto zwrócić uwagę na reakcje cenowy w zaznaczonym miejscu.
Jako, że tendencja na #USDJPY jest wzrostowa należy szukać pozycji długich na kluczowych wsparciach – najlepiej wraz z potwierdzeniem w postaci poziomu wyprzedania na wskaźniku RSI.
Treści przedstawione w niniejszym serwisie zostały przygotowane z należytą starannością i w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Mają one charakter informacyjny i nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Ich autorzy i serwis Investio.pl nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe.
Komentarze 0