Cztery pomysły wykorzystania korekty na CHF
To jedynie chwilowe umocnienie franka szwajcarskiego
Po zaskakującej styczniowej decyzji SNB frank skokowo umocnił się, lecz ze względu na parametry nowej polityki pieniężnej (obniżenie stóp procentowych do ujemnych poziomów) w kolejnych tygodniach następowało jego systematyczne osłabienie. Obecnie Szwajcarski Bank Narodowy jest najbardziej gołębim bankiem centralnym na świecie jeśli chodzi o poziom stóp procentowych. Na ostatnim posiedzeniu rady SNB stwierdzono, że frank cały czas jest mocno przewartościowany, jednak nie zostały podjęte żadne dodatkowe działania. Od tego czasu frank znów umacnia się,a rynek „testuje” cierpliwość banku, który takie działanie może podjąć w każdej chwili (obniżka stóp lub interwencje bezpośrednio na rynku walutowym). Natomiast nawet bez nich CHF powinien tracić względem większości walut i to też skłania do stwierdzenia, że obecnie mamy do czynienia jedynie z korektą, która na niektórych parach prawdopodobnie dobiega końca, co stwarza szansę do zajęcia średnioterminowych pozycji długich.
USDCHF
Na parze z dolarem obecnie widzę najwięcej miejsca do spadków, gdyż atrakcyjna strefa do kupna znajduje się jeszcze dość daleko. Niemniej warto odnotować sobie poziom 0,9330, który definiuj zasięg największej korektyw w trendzie. Optymalnym poziomem do zajęcia pozycji długiej byłaby natomiast cena 0,9230, gdzie wypada zniesienie 50% oraz zasięg fałszywego wybicia geometrii (112,8%). Ponadto na tym poziomie znajduje się widoczna strefa wcześniejszej równowagi rynkowej (strefa popytowa – kontynuacji). Struktura fali spadkowej na razie wygląda na korektę prostą, a uzyskanie potwierdzenia z RSI w postaci wkroczenia w poziom wyprzedania na interwale dziennym da silny sygnał kupna.
EURCHF
Silniejsze od dolara w ostatnich dniach euro ma szansę na odbicie już niedługo. Kurs EURUCHF zbliża się do zniesienia 38,2% potwierdzonego również przez równość jeszcze nietestowanego zasięgu korekty. Ponadto blisko wypada również linia trendu wzrostowego. Tutaj również RSI na interwale dziennym kieruje się w stronę poziomu wyprzedania.
GBPCHF
Bardzo atrakcyjnie wygląda natomiast dynamiczna korekta na funcie, która również może odnaleźć swoje zakończenie w okolicy zniesienia 50% potwierdzonego równością korekt. Kluczowy poziom to 1,3860, jednak cena powinna zareagować już na 1,3923, czyli wspomnianym zniesieniu Fibonacciego. RSI na interwale dziennym kieruje się w stronę poziomu wyprzedania.
NZDCHF
Korekta na jednej z najsilniejszych walut w ostatnich daniach możliwe, że już dobiegła końca, lecz cały czas w grze jest wariant korekty nieregularnej. Na razie jednak realizuje się korekta pędząca, jednak warto obserwować i ewentualne pogłębienie dna wykorzystać do zakupów. Cena 0.7260 powinna być brana pod uwagę jako okazja.
Treści przedstawione w niniejszym serwisie zostały przygotowane z należytą starannością i w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Mają one charakter informacyjny i nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Ich autorzy i serwis Investio.pl nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe.
Komentarze 0