GBPUSD zbliża się do ważnego wsparcia
Deflacja w Wielkiej Brytanii
Dzisiejsze dane o inflacji z Wielkiej Brytanii były rozczarowaniem jeśli wziąć pod uwagę konsensus rynkowy, który zakładał jej ponowny odczyt na poziomie 0%. Tymczasem gospodarka Zjednoczonego Królestwa po raz pierwszy o 55 lat doświadczyła deflacji, co sugerował opublikowany już w tamtym tygodniu kwartalny raport o inflacji. Wskaźnik CPI zatem coraz bardziej oddala się od celu założonego przez Bank Anglii (2%), co wpływa na osłabienie funta.
Za dzisiejsze spadki na GBPUSD w części odpowiada także umocnienie się dolara, który zyskuje na fali osłabienia euro. Wspólna waluta traci natomiast z powodu głosów z EBC na temat tego, że w maju i czerwcu program QE będzie przeprowadzany w większej skali tak, aby w letnich miesiącach, gdy płynność jest mniejsza, mógł zostać z koeli zredukowany.
Konfluencja trzech ważnych wsparć na GBPUSD
Obecnie celem dla bieżącej fali spadkowej powinno być zniesienie 61,8%, gdzie wypada także geometria 100% (zniesienie w zasięgu fałszywego wybicia) oraz przebita 200-dniowa prosta średnia krocząca.
Na ten moment obserwujemy odbicie od zniesienia 50% i bardziej stromej linii trendu wzrostowego (przy niskim wskazaniu RSI). Jedną ze wskazówek jaką natomiast niesie wyrysowany kanał cenowy to to, że cena nie dotarła do jego górnego ograniczenia, a zatem bardzo możliwe, że zostanie on wybity dołem.
Zanim cena nie dotrze do wspomnianych wsparć to na interwałach intraday nadal obowiązuje trend spadkowy i dlatego też należy szukać pozycji krótkich. Dobrym miejscem do zakończenia trwającej korekty wzrostowej jest oczywiście równość korekt w trendzie wypadająca na zniesieniu 50% (rys. 4). Gdyby geometria ta została przebita to kolejnym potencjalnym miejscem zwrotnym może być dopiero zniesieni 61,8% całych spadków.
Treści przedstawione w niniejszym serwisie zostały przygotowane z należytą starannością i w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Mają one charakter informacyjny i nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Ich autorzy i serwis Investio.pl nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe.
Komentarze 0