Geometria powstrzymuje wzrosty na indeksie euro
Geometria powstrzymuje wzrosty na indeksie euro
Zgodnie z analizami z zeszłych tygodni poziom Overbalance powstrzymał indeks euro przed dalszymi wzrostami, co czyni go wciąż najważniejszym poziomem z punktu widzenia trendu. Ponadto jest on potwierdzony przez silną strefę podażową.
To sprawia, że techniczny scenariusz pozostaje dość jasny. Przebicie strefy popytowej powinno skutkować wydłużeniem spadków przynajmniej do poziomu niższej strefy. Alternatywnie, powrót w okolice szczytu i wybicie geometrii byłoby pierwszym sygnałem świadczącym o możliwości zmiany trendu, gdzie wyższa strefa zasady zamiany biegunów stała by się kluczowa.
Overbalance utrzymuje trend na indeksie dolara
Poziom Overbalance i w tym tygodniu na indeksie dolara powstrzymał ponownie spadki. Dzieję się tak, gdyż naturalnie Overbalance wyznacza trend, a więc wyłamanie tego poziomu stanowiłoby pierwszy sygnał o możliwej zmianie panującej tendencji. Z tego powodu dolarowe byki kładą duży nacisk na obronę tego poziomu. Na ten moment widzimy, iż nowy dołek został utworzony na dywergencji, co daje szansę na wzrosty. Celem dla wzrostów jest strefa zasady zamiany biegunów. W wypadku ewentualnego przebicia tego kluczowego wsparcia będę spodziewał się dynamicznych spadków.
Dynamiczne wzrosty na indeksie funta
Indeks funta był najbardziej dynamicznie rosnącym indeksem w minionych dniach, co miało jednak głównie związek z wydarzeniami fundamentalnymi (wybory w Wielkiej Brytanii). Na koniec tygodnia został osiągnięty poziom równości fal wzrostowych, co obecnie pozostaje kluczowym oporem. Wybicie nieznacznie wyższego klastra zniesień (FE 112,8 oraz 78,6) otworzyłoby drogę do ataku na ostatnie szczyty. Dopóki jednak klaster ten nie zostanie wybity, wzrosty pozostają korektą wcześniejszych spadków.
Australijczyk pozostaje w trendzie bocznym
Indeks dolara australijskiego zakończył tydzień praktycznie na tych samych poziomach, co tydzień ubiegły. Tym samym obraz techniczny pozostaje na ten moment tak samo nieczytelny jak podczas ostatniej analizy, gdyż notowania indeksu dolara australijskiego poruszają się dalej w lokalnym trendzie bocznym. Z tego powodu pozostaje czekać na wybicie notowań w którąkolwiek ze stron, co powinno wskazać na dalszy kierunek ruchu.
Klaster zniesień oporem dla indeksu jena
Indeks jena w ostatnich dniach kilkukrotnie walczył o wybicie pierwszego z klastrów zniesień, które stanowią obecnie opory. Chociaż kluczowy opór znajduje się na wyższym z klastrów to istnieje duże prawdopodobieństwo, iż notowania tam nie dojdą.
Wskazuje na to narastająca dywergencja pomiędzy notowaniami a wskaźnikiem RSI, co sugeruje słabość ruchu trendowego. W wypadku wystąpienia spadków, pierwszym i kluczowym wsparciem pozostaje strefa zasady zamiany biegunów. Dopiero jej wybicie otworzyłoby drogę do głębszych spadków.
Scenariusze dla większości par walutowych, surowców jak i indeksów omówię już dzisiaj podczas webinaru „Przed otwarciem rynków” o godzinie 22:00 – zapraszam!
Treści przedstawione w niniejszym serwisie zostały przygotowane z należytą starannością i w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Mają one charakter informacyjny i nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Ich autorzy i serwis Investio.pl nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe.
Komentarze 0