Z technicznego punktu widzenia – 04.11.2013
#EURUSD
Cena dotarła do kluczowego poziomu wyznaczonego z wyższych interwałów czasowych i napotkała na nim wyraźne wsparcie. Wpierw męczyła się z konfluencją wyznaczoną przez równość z największą korektą w trendzie oraz silną strefę S/R, by wreszcie dzisiejszej nocy przebić ten poziom (prawdopodobne fałszywe wybicie) i przetestować dolną linię kanału cenowego wyznaczoną z wykresu H4 oraz silną strefę wsparcia, tworzoną przez ostatni szczyt w lokalnym trendzie wzrostowym (również z wykresu H4). Aktualnie, po obronienie przez kupujących wspominanego poziomu i utworzeniu formacji świecowej młota, spodziewałbym się odreagowania i większej korekty, przynajmniej do poziomu konfluencji zniesienia Fibonacciego 38.2 oraz strefy S/R zaznaczonej na pomarańczowo. Natomiast w przypadku spadków, kluczowym wsparciem jest omawiane już połączenie dolnej linii kanału cenowego oraz strefy wsparcia. Warto zwrócić uwagę również na wskaźnik RSI, który na wykresie H1 właśnie przebił od dołu poziom 30, a na wykresie H4 znajduje się w okolicach 20.
#GBPUSD
Zgodnie z założeniami z piątku, przebicie chwilowej konsolidacji zaowocowało silniejszym ruchem w jedną ze stron, a cena zeszła po raz kolejny do kluczowego poziomu, który już kilkukrotnie wyznaczał zwrot akcji. Tym miejscem jest połączenie poziomu równości z największą korektą w trendzie oraz silnej strefy popytowej. Osobiście uważam, że cena powinna zejście jeszcze niżej na fali (5), jednak aktualnie, podobnie jak na Eurodolarze, tutaj również spodziewam się, wpierw większej korekty w górę (fala 4). Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji byłby ruch ceny do miejsca konfluencji silnej strefy oporu oraz poziomu Fibonacciego 61.8 (jednak dzisiaj nie liczyłbym na aż tak silny ruch). Jeśli więc chcielibyśmy szukać pozycji krótkich trzeba zwrócić uwagę na inne poziomy – np. Poziom Fibonacciego 50.0 połączony z zakończeniem fali (iv) poprzedniego swingu lub zniesienie Fibonacciego 38.2 połączone z szeroką strefą S/R.
#USDJPY
Zgodnie z założeniami cena przebiła w piątek szczyt fali (3), tworząc prawdopodobnie fale (5). Jeśli tak rzeczywiście jest, powinny czekać nas spadki przynajmniej w okolicę pierwszej strefy S/R zaznaczonej na pomarańczowo, a w przypadku jej przebicia do kolejnych istotnych poziomów. Gdybyśmy natomiast kontynuowali ruch w górę, kluczowe opory znajdują się nieco powyżej a tworzą je: wpierw miejsce poprzedniego szczytu, a następnie silna konfluencja poziomu Fibonacciego 61.8 oraz strefy S/R.
#AUDUSD
Ta para walutowa w mojej opinii, aktualnie jest ciężka do prognozowania i za bardzo nie wiem, jak ją rozgryźć. Cena porusza się bardzo ładnie pomiędzy liniami trendowymi, respektując praktycznie każdą z nich. Ciężko jednak wyznaczyć jakiś istotny poziom. Po głębszej analizie mogę, jednak wyróżnić jedno bardzo ciekawe miejsce. A mianowicie konfluencje górnej linii kanału cenowego oraz geometrii 100% na fali (c), w korekcie pędzącej. Jeśli cena tam dojdzie powinniśmy zobaczyć jakąś reakcję. Biorąc jednak pod uwagę fakt, iż na innych parach z dolarem spodziewam się osłabienia USD jako lokalnej korekty, tutaj również nie liczyłbym na jakiś silny ruch w dół po odbiciu. Gdybyśmy natomiast zeszli niżej, wsparcia powinny stanowić poprzednie dołki.
Treści przedstawione w niniejszym serwisie zostały przygotowane z należytą starannością i w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Mają one charakter informacyjny i nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Ich autorzy i serwis Investio.pl nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe.
Komentarze 0